Viditelnost  - Vidět a být viděn

Polovina chodců umírá v důsledku dopravních nehod za snížené viditelnosti, stejné riziko se týká také cyklistů. Obrázek znázorňuje vliv barev oblečení na viditelnost z různé vzdálenosti.
Reflexní materiál je v noci vidět na 3x větší vzdálenost než bílé oblečení a více než na 10x větší vzdálenost než oblečení modré.

Tyto vzdálenosti zásadně ovlivňují to, zda se nám řidič bezpečně a včas vyhne nebo ne. Např. při rychlosti 90km/h potřebuje řidič nejméně 38 metrů (ujede za 1,5 vteřiny) jenom na to, aby si uvědomil nebezpečí a začal reagovat. A k zastavení potřebuje dalších 40 metrů. Jede-li v protisměru jiné auto, naše viditelnost bude ještě horší. Pouze reflexní materiály zaručí chodci nebo cyklistovi, že řidič bude mít šanci včas reagovat.

 CO jsou reflexní materiály? Jsou to materiály, které jsou schopny odrážet dopadající světlo až na vzdálenost 200 metrů. Reflexní páska i na velmi velkou vzdálenost vytváří na tmavém pozadí kontrast, který řidič při nasvícení reflektory okamžitě spatří. 

A PROTOŽE NÁM NA VAŠÍ BEZPEČNOSTI DOOPRAVDY ZÁLEŽÍ , od 1.1.2014 bude každé elektrokolo, elektrotříkolka či invalidní skutr od nás  Z D A R M A  vybaven reflexním páskem v bílé nebo jiné kontrastní barvě !

Tyto pásky jsou opakovaně použitelné, přenosné, extrémně snadno upevnitelné na rukáv, nohu, košík na kole, a vlastně téměř kdekoliv, kde je zaručeno že nebude pásek zakryt jiným oblečení, nákladem apod. Vybrali jsme pro Vás provedení v dostatečné délce 40 cm, takže pásek obejme i ruku např. v zimní bundě.

Pásky jsou vybaveny pružinovou kostrou, která je buď udržuje v napnutém stavu - rovné, jako jsou dalším obrázku dole, nebo pásku ohnete například přes předloktí a ona se samočinně zkroutí a vytvoří kolem ruky pružný náramek. Z rubové strany pásky je jemná sametka, takže o svůj oděv strach mít nemusíte. 

                             Naše motto:        www. elektromotokola.cz - *** kola, která jezdí ***